Szkolny Turniej Tabliczki Mnożenia

Szkolny Turniej Tabliczki Mnożenia

Z okazji Święta Matematyki, dnia 15 marca  uczniowie klas 4 – 6 zmierzyli się w I Szkolnym Turnieju Tabliczki Mnożenia. Zawody łączyły ze sobą znajomość tabliczki mnożenia oraz sprawność fizyczną. Dzieci rywalizowały ze sobą w czterech dyscyplinach:

- Krzyżak,

- Olimpijczyk,

- Królowa Skakanki,

- Piłkarz matematyk.

Uczestnicy dali z siebie wszystko: biegali, skakali, kopali piłkę a przy tym odpowiadali na pytania z tabliczki mnożenia. Jednym słowem dobrze się bawili udowadniając, że matematyka nie musi być nudna i trudna.

Rozstrzygnięcie Szkolnego Turnieju Tabliczki Mnożenia:

Mistrz Tabliczki Mnożenia , kat. kl. 4 – Marta Sakowska (4b)

Mistrz Tabliczki Mnożenia , kat. kl. 5 – Damian Jakubiak (5c)

Mistrz Tabliczki Mnożenia , kat. kl. 6 – Wiktoria Stańczewska (6b)

Przy organizacji zawodów niezastąpieni okazali się uczniowie – koordynatorzy (Aleksandra Uchańska, Magdalena Sakowska, Natalia Jakubowska, Karol Świdwa, Oliwia Gajewska, Klaudia Podeszwik, Daria Godlewska, Wiktoria Stańczewska i Emilia Skarzyńska), którzy stanęli na wysokości zadania i czuwali nad przebiegiem poszczególnych dyscyplin, przygotowywali swoje stanowiska, objaśniali zasady gier, mierzyli czas zawodników i zapisywali ich wyniki.

Kochani, bez Waszej pomocy nie udałoby się to!

Gratuluję serdecznie!

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju życzę dalszych sukcesów!

Marta Makarewicz