Ślubowanie klas pierwszych

13.11.2018

Ślubowanie klas pierwszych

W czwartek - 25 października 2018r. o godz. 15-tej w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się Ślubowanie i Pasowanie Pierwszoklasistów. Gospodarzami uroczystości byli: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie - Pani mgr Renata Majewska oraz Wychowawcy i Rodzice uczniów.
       Swą obecnością zaszczycili nas zaproszeni Goście: przewodniczący Centrum Usług Wspólnych - Pan Krzysztof Czuba, sekretarz Miasta i Gminy Radzymin - Pan Adam Ślubowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie - Pani mgr Barbara Moczulska i wicedyrektor tejże szkoły- Pani mgr Joanna Rosz, a także sołtys Słupna - Pani Agnieszka Kacprzyk oraz przewodnicząca Rady Rodziców naszej Szkoły - Pani Dorota Żyra.
          Na wstępie dyrektor szkoły powitała uczniów i zaproszonych gości. Oddała następnie głos uczniom klas I, którzy, prowadzeni przez Dobrą Wróżkę, odwiedzali różne krainy i wykonywali trudne zadania z poszczególnych dziedzin:
- przyrodniczej
- polonistycznej, wiedzy o Polsce
- muzycznej
- społecznej, dotyczącej umiejętności życia w przyjaźni z innymi.
      Aby dzieci mogły sprostać wyzwaniom, Dobra Wróżka obdarowała je:
DAREM PRZYJAŹNI
DAREM UŚMIECHU
DAREM ŻYCZLIWOŚCI
DAREM PRACOWITOŚCI
DAREM OSTROŻNOŚCI.
         W dalszej części dzieci pod opieką wychowawcy- Pani Michaliny Jaroszewskiej wygłosiły Ślubowanie, po czym odbyło się uroczyste Pasowanie na uczniów naszej szkoły, którego osobiście dokonała Pani dyrektor - Renata Majewska z użyciem ogromnego ołówka, przekazanego przez Dobrą Wróżkę.
       Na pamiątkę tego wydarzenia Wychowawczynie - mgr Grażyna Kozon i mgr Michalina Jaroszewska wręczyły uczniom upominki, zakupione przez Szkolną Radę Rodziców.
Później głos zabrali zaproszeni goście, którzy również podarowali uczniom drobne prezenty.
         Uroczystość zakończyła się sesją zdjęciową i wspaniałym wspólnym poczęstunkiem, przygotowanym przez Rodziców.

Dziękujemy bardzo wszystkim Gościom, że zechcieli przybyć i zaszczycić nas swą obecnością.

Wszystko odbyło się przy wsparciu osób, które przez cały ten czas czuwały przy nagłośnieniu - dziękujemy serdecznie Pani mgr Magdalenie Moczkowskiej i uczniowi - Wiktorowi Ługowskiemu. Dziękujemy też wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie sali oraz dekoracji na tę uroczystość.
                                                                                                                                           mgr Grażyna Kozon
  mgr Michalina Jaroszewska