" Wolność krzyżami się mierzy "

" Wolność krzyżami się mierzy "

W jasnych, jeszcze przyjemnie ciepłych, promieniach jesiennego słońca oddaliśmy hołd tym, którzy za miłość do Ojczyzny zapłacili życiem - Żołnierzom Armii Krajowej.
      W asyście licznych, dumnie powiewających sztandarów, odśpiewaliśmy z towarzyszeniem Radzymińskiej Orkiestry Dętej hymn Rzeczypospolitej Polskiej i Hymn Armii Krajowej. Pan Jan Wnuk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Radzymina, opowiedział o niezwykłym fenomenie Polskiego Państwa Podziemnego a Pani Hanna Grzegorek odczytała Litanię Patriotyczną, której jest autorką.
        Młodzież z Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej, przygotowana przez Panią Magdalenę Krysiak, zaprezentowała pieśń i słowo o Polsce Podziemnej.
       W hołdzie Bohaterom złożyliśmy wiązanki kwiatów  na Mogiłach Żołnierzy Armii Krajowej.
        Nas oczywiście też nie mogło tam nie być. To przecież  wielki obowiązek i dług wdzięczności za Wolną Polskę. Dziękujemy młodzieży, że poświęciła swój czas i godnie reprezentowała naszą szkołę.

" Moją Ojczyzną jest Polska Podziemna,
                 Walcząca w mroku, samotna i ciemna.
                 Czy tam. czy tutaj, to jedno nas łączy -
                 Nurt nieśmiertelny, co się we krwi sączy
                 I każe sercu tak moc natężyć,
                 Że wbrew rozumowi musimy zwyciężyć".
                                                                 St. Baliński

Edyta Baranowska i Elżbieta Bielec.