Logo SP 1 w Słupnie

News

News zdjęcie id 253

Projekt edukacyjny klas drugich gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018

21.05.2018

"DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI  - NIEZAPOMNIANE LATA 60"

Opiekę nad realizacją projektu sprawowali nauczyciele: Katarzyna Bednarczyk, Joanna Rosz, Alina Słomińska, Patrycja Kuś, Michalina Olszewska.

          15 maja 2018r. uczniowie klas II wraz z wychowawcami zaprosili nauczycieli oraz swoich najbliższych na finał tegorocznego projektu edukacyjnego.

          Wybór daty nie był przypadkowy. 15 maja to święto Polskiej Niezapominajki. Piękne, delikatne, niebieskie kwiatki stają się od 16 lat symbolem miłości człowieka do Ziemi i natury. Inspirują do działań na rzecz  troski o  nasz świat oraz poszanowanie i utrwalanie jego piękna. Niezapominajka uzmysławia również potrzebę ochrony od zapomnienia tradycji i uniwersalnych wartości. 

          Celem tegorocznego projektu stało się zatem ocalenie od zapomnienia "wspaniałych, polskich lat 60".  Wybór tej dekady również nie był kwestią przypadkową. Są to bowiem lata dorastania i młodości babć i dziadków naszych gimnazjalistów, ale także lata  „wysypu” wspaniałych polskich osobowości w  muzyce i kabaretach, których popularność jest wciąż żywa. 

          Praca nad tegorocznym projektem była zatem bardzo złożona. Jeszcze na początku I semestru uczniowie poprosili swoich dziadków, aby spisali wspomnienia ze swojej młodości, która obejmowała lata 60. Rozpoczęło się wspólne wspominanie, szukanie przedmiotów, pamiątek, zdjęć z tamtego okresu. Po zgromadzeniu wstępnych materiałów uczniowie zostali podzieleni na grupy - teatr niemy, piosenka, taniec, kabaret. Początkowo w grupach rozpoczęły się pierwsze próby projektowe.

          Finalnie 15 maja b.r. uczniowie połączyli swoje siły przygotowując 1,5 godzinny program artystyczny "NIEZAPAMNIANE LATA 60".

          Sygnał kroniki filmowej zaprosił wszystkich na teatr niemy, gdzie młodzi aktorzy oddali atmosferę i warunki życia w domu, szkole i na podwórku lat 60. Sceneria wypełniona autentycznymi rekwizytami z tamtej dekady, pozwoliła oddać owa atmosferę niemalże wzorcowo. Po tej części projektu kolejny sygnał, tym razem KFPP "Opola" rozpoczął festiwal polskich gwiazd. Uczniowie klas drugich wcieli się w rolę Karin Stanek, Filipinek, Krzysztofa Klenczona, Kasi Sobczyk, Jerzego Połomskiego, Skaldów i Czesława Niemena - dorównując nie tylko specjalnie przygotowanym wizerunkiem, ale przede wszystkim wspaniałym głosem. Jak na Opole przystało nie zabrakło także kabaretonu. Wszystkich rozbawiali uczniowie w kabaretach "Na ryby"; "Kolejka", "Ucz się Jasiu", czy "Tanie dranie".

          Finał zaskoczył jednak wszystkich- niemalże 70 uczniów klas II wspólnie zatańczyło twista i zaśpiewało piosenkę końcową "Gdzie ten świat 60 lat..." Publiczność na stojąco pogratulowała uczniom, za 1,5h niezapomnianych wrażeń. Ostatni projekt edukacyjny gimnazjum w Słupnie na pewno na długo zagości w pamięci zgromadzonych gości, ponieważ gratulacji nie było końca....

Ogromne zaangażowanie, ale także chęć pracy młodzieży przyniosła rezultaty. Łzy szczęścia i dumy rodziców występujących gimnazjalistów, podziw wszystkich zgromadzonych gości i olbrzymie brawa były dla uczniów najlepszą nagrodą.

Wychowawcy klas II

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.