Logo SP 1 w Słupnie

News

News zdjęcie id 241

SPOTKANIE ZE ZWIERZĘTAMI - GADY

27.04.2018

        SPOTKANIE ZE ZWIERZĘTAMI - GADY

        25 kwietnia po raz kolejny zagościły u nas zwierzęta. Tym razem wcale nie były puszyste, choć niektóre z nich były kolczaste. Przybyły do nas GADY!

        Najróżniejsze z najróżniejszych, chociaż szkoda, że nie było krokodyla… Za to był żółw lądowy – baaaaardzo powolny żółw i żółw błotny, który jest mięsożercą  i biega w przeciwieństwie do żółwia lądowego baaaardzo szybko. A skorupa tego zwierzaka jest mu niezbędna do życia, bo to tak naprawdę jest tak jakby jego kręgosłup. Byśmy zapomnieli, żółw błotny jest zwierzęciem zapisanym w czerwonej księdze (gatunek zagrożony wyginięciem), no i łatwo się denerwuje, więc lepiej z nim nie zadzierać.

        Razem z panią Kasią przyjechały do nas jaszczurki. Jedna z nich – agama – miała kolce, ale te kolce były bardzo przyjemne w dotyku i w ogóle nie ostre. Ona tylko tak strasznie wygląda, ale jest bardzo miła i lubi być głaskana po głowie i grzbiecie, ale bardzo nie lubi, gdy dotyka się jej ogona. I ona uwielbia jeść robaki! Chyba nie będziemy mogli korzystać ze wspólnej stołówki. Druga jaszczura to mały gekon. Był troszkę zdenerwowany, bo jego żona jest właśnie w ciąży i nie mogła do nas przyjechać razem z nim.

       Na sam koniec – najlepsze! Węże… nie będziemy ukrywać: dziewczyny to jednak się boją węży, ale niektórzy chłopcy też, więc ciiii. Węże są różne, różniste. Do nas przyjechały: pyton i dwa węże zbożowe. Pyton miał taką miłą skórę. Myśleliśmy, że jest szorstki i suchy, a jego skóra jest tak miękka, jak aksamit. A węże zbożowe, chociaż są braćmi, miały zupełnie różne ubarwienie. Ciekawe dlaczego? Hmm.

      A wiecie, byliśmy bardzo odważni, nawet zerówkowicze nie bali się w ogóle, gdy wąż położył się na ich ramionach. Zatrzymamy natomiast w tajemnicy, które z naszych pań bały się wziąć węża na szyję i ramiona . Już wiemy, że wszystkie, ale to wszystkie gady zrzucają skórę. Niektóre tak jak węże wyślizgują się z niej, bo jest już dla nich za mała, a niektóre tak jak jaszczurki i żółwie zrzucają ją płatami. Gady to też bardzo mądre zwierzęta.

       Bardzo podobały nam się zajęcia z gadami. Troszkę się ich obawialiśmy, ale w rzeczywistości nie są takie złe. A nawet możemy powiedzieć, że są milusie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

Uczniowie klas 0-III z wychowawczyniami

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.