" Spod znaku Rajskiego Ptaka "

" Spod znaku Rajskiego Ptaka ".

Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej i Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej " Rajski Ptak " w Radzyminie przygotowali uroczystość patriotyczną poświęconą 76. rocznicy utworzenia Armii Krajowej na terenie Ziemi Radzymińskiej, która odbyła się 24 kwietnia w Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie.
   Nasi uczniowie i nauczyciele mieli duży wkład w tę uroczystości. Przed licznie zgromadzoną publicznością, wśród której było wielu zaproszonych gości, zaprezentował się nasz chór Canto, wykonując piękne, niezwykle wzruszające pieśni patriotyczne oraz Bartosz Godlewski, Martyna, Natalia i Oliwia Jakubowskie, którzy z ogromnym kunsztem recytowali okolicznościową poezję. Mateusz Krysiak, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, swoim wystąpieniem wprowadził słuchaczy w tematykę uroczystości.
   Wśród wielu punktów programu tego wydarzenia wysłuchaliśmy bardzo ciekawej prelekcji Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Radzymina Pana Jana Wnuka na temat tworzenia się struktur Armii Krajowej Obwodu " Rajski Ptak " w Radzyminie oraz udziału w tych strukturach porucznika Mieczysława Chojnackiego pseud. " Młodzik "- Honorowego Obywatela Radzymina.
   Podczas uroczystości wręczono również medale za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wśród wyróżnionych znalazła się Pani Edyta Baranowska, której serdecznie gratulujemy.
   Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej powołał też Radę Programową, w skład której weszła Pani Elżbieta Bielec.
   Uroczystość udowodniła, że Klub bardzo prężnie działa i podejmuje się organizacji wielu ciekawych inicjatyw.
Dziękujemy i gratulujemy.

Elżbieta Bielec i Edyta Baranowska.